UA-86916078-1
On'a Dair Herşey

İşbir Elektrik Sanayi A.Ş.

ADRES
Yeni İzmir Yolu Üzeri 6. Km 10050 Balıkesir
TELEFON
(0.266) 283 0050
FAKS
(0.266) 283 0050
FİRMA HAKKINDA
FOTO GALERİ
VİDEO
KONUM
YORUMLAR
 Yurt dışında çalışan Türk İşçilerin dövizli tasarruflarıyla oluşturduğu ve 4148 ortağın katkılarıyla 1977 yılında kurulma çalışmalarına başlanmış, 16 Temmuz 1978 yılında açılan ve adını işçi birliğinden esinlenerek alan İşbir Elektrik Üretim Makinaları Fabrikası olarak açılmıştır.03 Ekim 1981 tarihinden itibaren TSKGV bağlı ortaklığı olarak faaliyetlerine devam etmektedir. Şirket sermayesinin yüzde 99,86 ‘si vakfa aittir.
O zamanın şartlarında mevcut imkanlar ile kurulmuş olan İşbir Elektrik San. A.Ş. geçmişten gelen tecrübesini günümüz teknolojisiyle birleştirerek, ülkemizin başta Dizel Elektrojen Grupları olmak üzere, senkron alternatör, statik ve dinamik frekans konvertörü, Askeri ve Sivil maksatlı Mobil Dual Setleri, Sahil Güvenlik Botlarında ve Romorkörlerde kullanılan Gemi Tipi Dizel Jeneratör Setleri ile TCDD tarafından kullanılan Vagon jeneratörlerini üreten tek ve en büyük kuruluş olmuştur.
12.000 m² kapalı, 20.000 m² açık alana sahip olan fabrikasında, modern teknolojisinin yanı sıra, alanında uzman mühendis, teknisyen ve kalifiye personeli ile üretimlerine devam etmektedir.

İnşaat Çalışmaları, 1977

İŞBİR tarafından üretilen eşzamanlı (senkron) ve ikili (dual) panolar ile gemi tipi (marine) alternatörler, mobil sistemler ve bunlara ilişkin teknoloji ve altyapı diğer firmalara örnek olmuş ve öncülük etmiştir. Elektrik enerjisi üretiminde kullanılan elektrik ve elektromekanik ekipmanları üretim teknolojileri alanında;
 • Alternatör
 • Jeneratör
 • Konvertör
 • Elektrojen grupları
 • Elektrik panoları ile
 • Aydınlatma setlerinin vb.
Tasarımı, geliştirilmesi, üretimi, test ve kalifikasyon faaliyetleri başlıca ilgi alanlarımızdır.
Alternatör
İŞBİR, kendi alternatörünü üretmek sureti ile rakiplerine oranla önemli bir rekabet üstünlüğü sağlamakta ve katma değer yaratmaktadır. Dizel motordan tahrikli alternatörlerin yanı sıra değişken devirli alternatif güç kaynaklarından tahrikli alternatörlerin araştırma ve geliştirme çalışmaları kurduğu modern laboratuarında devam etmektedir. Bugün İŞBİR, özel sarım makinesi ile 150 kVA‘ya kadar otomatik olarak, üzeri güçlerde ise manuel olarak 2000 kVA‘ya kadar alternatör üretimi yapabilmektedir.
Milgem Projesi
Ayrıca Türkiye nin tamamen Türk Mühendisleri ve işçileri tarafından ürettiği ilk savaş gemisi olan Milli Gemi (MİLGEM) Projesi kapsamında her gemi için 4 er adet 750 kVA gücünde marine jeneratör grupları İşbir tarafından üretilmiştir.
Türkiye nin Osmanlı Döneminden bu yana ihraç ettiği ilk harp gemisi özelliğinde olan Türkmenistan Serhet Gemisine ait 2 set 2×240 kVA marine ve 30 kW güverte tip jeneratörlerin üretimi İşbir tarafından yapılmıştır.
Bunların yanı sıra; Türk Silahlı Kuvvetleri nin haberleşme sistemlerinin modernizasyonu amacıyla gerçekleştirilen;
 • TAFICS
 • TASMUS
 • X-BAND
 • ADOP
 • KMS
 • MHAVHS
 • HERIKKS
 • JEMUS
 • MILKAR

projeleri kapsamındaki mobil/portatif/senkronize/dual/yedekli enerji kaynakları, İŞBİR Elektrik San. A.Ş. tarafından üretilmektedir.

İşbir Elektrik San. A.Ş standart dizel elektrojen grubu üretiminin yanında T.S.K., D.H.M.İ., Sahil Güvenlik Botları, Kıyı Emniyeti, Hastaneler, Bakanlıklar, Stadyumlar, Belediyeler, Alışveriş Merkezleri, Tersaneler, Eğitim Kurumları gibi pek çok kurum ve kuruluş için tasarladığı, ürettiği ve çalışır vaziyette teslim ettiği projeler ile bu kurum ve kuruluşların çözüm ortağı olmuştur.
Yurtdışı Pazar
İŞBİR, jeneratör satışında dünya pazarında yer bulmak ve Milli ve Askeri projelerde kullanılan güç sistemlerinin yerli olarak üretilebilirliği konusundaki istek ve azmimizi göstermeye çalışmak amacı ile pazarlama ve tanıtım faaliyetlerine ağırlık vermiştir. Her yıl en az iki yurtdışı fuara katılım gerçekleştirerek katıldığı pazarlarda yer bulmak için çaba harcamaktadır. Yurtdışı satışlarının büyük kısmı Rusya, Kazakistan, Irak, Katar , İran ve Pakistan pazarlarına gerçekleşmiştir. Afrika pazarına girme çabalarımız devam etmektedir.
Yurtdışında dizel jeneratör setlerinin dahil olduğu anahtar teslim projeler takip edilmektedir. Özellikle inşaat sektörü ve su arıtma tesisleri gibi enerji ihtiyacının kritik öneme sahip olduğu projelerin jeneratör ihtiyaçlarını gerçekleştirdiği teslimatlarla karşılayan İşbir Elektrik dünya pazarında adından söz ettirmeye başlamış ve aranılan bir isim haline gelmiştir.Fransız menşeili Degremont firmasının onaylı alt yüklenici listesine ilk denetimde girmeyi başararak; 11.000 kVA gücündeki jeneratörlerin Doha West (Katar) bölgesine anahtar teslim teslimatını gerçekleştirmiş ve bu projeyi de referansları arasına katmıştır.
İŞBİR, kurulduğu 1977 yılından bu yana sektöre verdiği katkıyı bundan sonra da devam ettirecektir. Ürettiği ürünler ile yurt içinde ve yurt dışında sektörde her zaman söz sahibi olmak istemektedir. TSKGV Bağlı ortaklığı olan İŞBİR Elektrik San. A.Ş., Savunma Sanayi sektöründe üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapma ve ulusal ekonomiye katkı sağlama çabasını arttırmak gayesindedir.
İşbir Elektrik Sanayi A.Ş. İşbir Elektrik Sanayi A.Ş. İşbir Elektrik Sanayi A.Ş. İşbir Elektrik Sanayi A.Ş. İşbir Elektrik Sanayi A.Ş. İşbir Elektrik Sanayi A.Ş. İşbir Elektrik Sanayi A.Ş. İşbir Elektrik Sanayi A.Ş.
İşbir Elektrik Sanayi A.Ş.
İşbir Elektrik Sanayi A.Ş.
İşbir Elektrik Sanayi A.Ş.
İşbir Elektrik Sanayi A.Ş.
İşbir Elektrik Sanayi A.Ş.
İşbir Elektrik Sanayi A.Ş.
İşbir Elektrik Sanayi A.Ş.
İşbir Elektrik Sanayi A.Ş.

Henüz video eklenmemiş.

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

FİRMA HAKKINDA BİR YORUM YAZIN
FİRMAYI SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com